Çok anlatılmak istenen, ama anlatamayan şeyler vardır. Sözcükler boğazımıza gelmeden nefesimizi tıkar. Bir ölüm haberini vermek gibi, bir ayrılık şarkısını çalmak gibi. İnsanları ağlatan, içten içe kedere boğan duyguları, bütün vücutta barındırmak gibi. İnsanlara kötü bir şey söylemek zorunda kalırsanız direkt söyleyin, kendinizi onun yerine koyup öyle düşünün.

İnsan birilerine inanmak ister. İç güdüsel olarak, paylaşmak ister. Yaşadığı sevinçleri, çektiği acıları. Çünkü bir şeyi paylaşmak, iyi veya kötü olsun, insana değer katar. Kıymet bilmeyi öğrenir, kıymet görür. O yüzden değer vereceğiniz insanı, iyi seçmelisiniz. Sizi yarı yolda bırakacak insanlar ile yola dahi çıkmayı düşünmemelisiniz.

Eğer kendinizi güçsüz ve pasif hissediyorsanız, ruhunuza bakın. Ruhunuz yara almışsa onu güçlendirin. Zira ruhu kuvvetli olan insanın, bu hayatta başaramayacağı hiçbir şey yoktur.

Ayakta kalmak gerekli bu hayatta. Bir ağaç gibi kök salmak gerekli ki toprağa, rüzgârda bir yaprak gibi savrulmamak için. Sağlam durmak gerekli zorluklara karşı, aşılan zorluklar, köklerin daha sağlam olmasını sağlar.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s