Bilge Adam Akademi’nin sektör ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmış ve uygulamaya dayalı Grafik ve Dijital Tasarım eğitimleri; güncel Adobe ve dijital tasarım teknolojilerini içerir. Bu eğitimler sayesinde temel tasarım prensiplerini ve kilit yazılım uygulamalarını öğrenerek; iletişim ve internet alanlarında görsel çözümler tasarlamak, örneklemek, derlemek ve üretmekte uzmanlaşabilirsiniz.

Eğitim Hakkında

Eğitimlerin ilk bölümü olan grafik tasarımda hedef; temel tasarım kavramlarına hakim olan ve bunları işlerine yansıtabilen; kurumsal kimlik çalışmaları hazırlayabilecek; afiş, broşür, ambalaj, dergi, gazete ve kitap gibi basılı materyallerin tasarımlarını yapabilecek kişiler yetiştirmektir.
Grafik tasarım eğitiminin başında temel tasarım kavramları işlendikten sonra vektörel tasarıma geçilerek, bu alanda en yaygın uygulama olan Adobe Illustrator ile tasarımlar üretilmeye başlanır.
Özellikle gazete ve dergi tasarımlarında bir sektör standardı olan Adobe InDesign ile tasarımın yayıncılık boyutu öğretildikten sonra bilgisayarda üretilen işlerin baskı ortamına nasıl aktarılacağı anlatılır.
Ardından sektörünün en çok kullanılan programı olan Adobe Photoshop ile tasarımlar yapma ve mevcut tasarımlara zenginleştirici unsurlar ekleme gibi beceriler edinilir.
Eğitimlerin dijital tasarım bölümünde, öğrencilerin sosyal medya şablonları, dijital reklam materyalleri ve web arayüz tasarımlarının yanı sıra içerik yönetim sistemi (CMS) ile web siteler oluşturabilmesi hedeflenmektedir.
Öncelikle dijital tasarım standartları anlatılarak, Adobe Photoshop ile sosyal medya şablonları, dijital reklam tasarımları, e-mailing şablonları ve web sitesi arayüz tasarımları üretilmeye başlanır.
Web arayüz tasarımı bölümünde HTML ve CSS kodlama dillerinin yapısı, editörden bağımsız olarak anlatılır. Ardından Adobe Dreamweaver ile HTML5, CSS3, JQuery ve JavaScript gibi dillerle yazılmış kodları uygulamaya geçirip; web sayfaları oluşturabilecek, yayına sokabilecek ve yönetimini yapabilecek bilgi ve beceriler kazandırılır.
Responsive Design ile mobil site tasarım bilgisi verildikten sonra mobil uyumlu web sitelerin nasıl oluşturulduğu öğretilir.
Yönetim paneline sahip web sitelerinin temel altyapısı olan İçerik Yönetim Sistemi’nin (CMS) çalışma prensiplerinden bahsedilerek, en çok kullanılan CMS olan WordPress ile dinamik web sayfaları oluşturmanın temelleri anlatılır.

Bilge Adam Akademi Sertifikaları
Eğitim sonunda %80 devam oranını sağlayan öğrencilerimiz Bilge Adam Akademi Katılım Sertifikası alırlar. Ayrıca, alınan eğitime göre, ilgili Adobe Katılım Sertifikası’na da sahip olurlar.
Sertifikasyon programlarının belli saatlerinde yapılan uygulama sınavları ve sonunda verilen proje notlarının ortalaması ile oluşan mezuniyet notu 80 ve üstünde olan öğrencilerimiz Bilge Adam Akademi Başarı Sertifikası almaya hak kazanırlar.
Öğrencilerin, Bilge Adam Akademi’nin kendilerine sunduğu başarı sertifikalarını alabilmeleri için, ilgili sözleşme şartlarını sağlayarak, kayıtlı oldukları sertifikasyon programının belirli konularında düzenlenecek olan uygulama sınavlarına katılmaları ve/veya projelerini teslim etmeleri gereklidir.
Uluslararası Sertifikalar
Kendinizi uluslararası düzeyde kanıtlamak isterseniz, Adobe’nin İngilizce olarak düzenlediği ücretli sınavlara katılabilirsiniz. Bu sınavları başarıyla veren kişiler aşağıdaki sertifika ve unvanları almaya hak kazanırlar:
Adobe Illustrator ACE (Adobe Certified Expert)
Adobe Photoshop ACE (Adobe Certified Expert)
Adobe InDesign ACE (Adobe Certified Expert)

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s