2019 yılının ikinci Güneş Tutulması için geri sayım başladı. Peki pek çok kişinin heyecanla beklediği Güneş Tutulması burçları nasıl etkileyecek? Astrolog eğitmen Dinçer Güner, Güneş Tutulması’nın burçlara etkisini anlattı
Gökyüzünün en fazla merak edilen doğa olaylarından biri olan Güneş Tutulması, belirli aralıklarla Dünya’nın farklı coğrafyalarını etkiliyor. 2019 yılında şu ana kadar bir kez gerçekleşen Güneş Tutulması’nın ikincisi için geri sayım başladı. Güneş Tutulması’nın burçlara etkisi de merak edilen konulardan bir diğeri… Astrolog eğitmen Dinçer Güner, Güneş Tutulması’nın 12 burca ve ülkemize olan etkilerini Habertürk TV’ye anlattı. Dinçer Güner’in açıklamalarının satır başları ise şöyle:
Yılda 4 tane tutulma meydana gelir. 2 tanesi Ay, diğer 2 tanesi Güneş Tutulması’dır. Bazı durumlarda 5.’si eklenir. Fakat astrolojik olarak baktığımızda tutulmalar hem ülkeler hem de biz faniler için o sene içerisinde gündem olacak meseleleri gösterir. Hem de tutulmalar aslında bir noktada büyümek, kendimizi geliştirmek için yol göstericidir.
Bu yüzden tutulmalar çok güçlü gökyüzü fenomenlerinden biridir. Şimdiki tutulma da Yengeç burcunda Türkiye saatiyle bu akşam 19.50’de başlayacak ve gece saat 00.50’ye kadar sürecek.

GÜNEŞ TUTULMASI HANGİ KONULARI GÜNDEME GETİRECEK?

Yengeç burcundaki Güneş Tutulması ilk olarak ekonomi, finans, para, inşaat sektörünü etkileyecek. Yengeç halk demektir. Halkın taleplerini ve isteklerini gösterir.

Yengeç burcundaki tutulma, 18 yılda bir kendisini tekrar ediyor. Ve tarihte 18 yıl geriye gittiğimizde, önümüzdeki 3-4 ay içinde neler yaşanabileceğini görebiliyoruz. Tutulma dünya üzerinde ekonomik depresyon ve buhranı ön plana çıkarıyor.

Bunun dışında çocukların sağlığı ve güvenliği oldukça önemli. Çocuklarla ilgili özellikle skandal olarak değerlendirebileceğimiz olaylar meydana gelebilir.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s